Just4You
Bun venit pe just4you , ramai cu noi si bucura-te de cele mai frumoase experiente si inregistreaza-te ...

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Just4You
Bun venit pe just4you , ramai cu noi si bucura-te de cele mai frumoase experiente si inregistreaza-te ...
Just4You
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Teal Template

In jos

Teal Template Empty Teal Template

Mesaj  TeMciuC. Mar Oct 11, 2011 5:30 pm

Teal Template

Dificultate: Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven /5
Desciere:Template-ul este desenat de Jacky si ajustat si codat de mine.Un template albastru cu un design modern si placut.Template conceput pe baza de tabele.
Previzualizare: Click pentru previzlualizare
Instalare: Fisier cu cod

Un widget reprezinta:
Cod:
<!-- 1 BUCATA WIDGET --><table class="font_tabel" align=center width=243px style="margin-bottom: 5px;" border=0 cellspacing=0 cellpadding=0>
<tr>
<td style="height: 13px; background: url(http://i66.servimg.com/u/f66/11/96/49/61/widget10.png) no-repeat center;"></td>
<tr>

<tr>
<td style="position: relative; top: -1px; background: url(http://i66.servimg.com/u/f66/11/96/49/61/widget11.png) repeat-y; padding-left: 12px; padding-right: 12px;">

Continut<br>Continut<br>Continut<br>Continut<br>Continut<br>Continut<br>Continut<br>Continut<br>Continut<br>Continut

</td>
</tr>

<tr>
<td style="position: relative; top: -1px; height: 13px; background: url(http://i66.servimg.com/u/f66/11/96/49/61/widget12.png) no-repeat center;"></td>
</tr>
</table><!-- SFARSIT - 1 BUCATA WIDGET -->

Am adaugat denumiri ale elementelor pentru a va fi mai usor sa editati template-ul.

!Atentie: Daca widget-urile(luate la olalta) vor depasi in inaltime tabelul mare, caracterul(render-ul, personajul) acela se va "desprinde" de tabelul mare.In caz ca intampinati aceasta problema adaugati in css-ul template-ului(portiunea aflata intre <style> si </style>) urmatorul cod:
Cod:
.tabel_mare{margin-top: -10px;}
si inlocuiti valoarea din cod(acel 10) cu o valoare convenabila(doar daca intampinati aceasta problema)

Teal Template 48px-e10***V-as ruga sa nu scoateti copyright-ul(Template desenat de Jacky; Codat si ajustat de darkspectre) din bun simt si respect pentru munca altuia.
Chiar daca va creati propriul design,structura html si css ramane,structura creata integral de mine.


Ok, daci daca va uitati in topicul in care Jacky a postat template-ul veti vedea alt render plasat in header.Eu am pus actualul render deorece cred ca arata mai bine si era in acelasi timp mai usor de codat versiunea aceea.
Daca doriti sa va puneti propriul render, uitati psd-ul header-ului(nu pot da tot psd-ul pentru a evita furtul): aveti atasamentul mai jos.

Daca aveti nelamuriri postati in acest topic.
TeMciuC.
TeMciuC.
Membru
Membru

Mesaje : 367
Data de inscriere : 11/10/2011
Varsta : 30
Localizare : Moldova / Vadul lui Voda
Puncte : 1055
Reputatie : -2

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum