Just4You
Bun venit pe just4you , ramai cu noi si bucura-te de cele mai frumoase experiente si inregistreaza-te ...

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Just4You
Bun venit pe just4you , ramai cu noi si bucura-te de cele mai frumoase experiente si inregistreaza-te ...
Just4You
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

SeaGreen Template

In jos

SeaGreen Template Empty SeaGreen Template

Mesaj  TeMciuC. Mar Oct 11, 2011 5:30 pm

SeaGreen Template

Dificultate: Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven /5
Desciere:Un template foarte stilat,cu multe optiuni,structura tip blog si cu continut pe 2 coloane.Template conceput pe baza de tabele.
Previzualizare: Click pentru previzlualizare
Instalare: Fisier cu cod

Codul calendar cu tot cu titlu(!):
Cod:
<table><td style="padding-top: 10px;"><div align=center style="position: relative; left: -48px; top: -20px; margin-bottom: -27px; margin-right: -40px; width: 73px; height: 93px; background: url(http://i16.servimg.com/u/f16/11/96/49/61/date10.png) no-repeat center; color: white; line-height: 23px;"><div style="padding-top: 15px;"><span style="font-size: 27px;">ziua</span><br><span style="font-size: 27px;">luna</span><br><span style="font-size: 12px;">anul</span></div></div></td><td style="font-size: 25px;">Titlu Subiect/Articol/Anunt...<td></table>
Il puneti in tabelul principal si incepeti sa scrieti.

Au existat comentarii cum ca template-urile facute de mine nu sunt "serioase",asa ca m-am pus pe alt calulator si am inceput sa il fac in modul offline(adica nu am folosit editoare html,am scis de mana codurile si am salvat ca .html) 😓

Am pus cateva icon-uri in footer,voi puteti sa mai adaugati sau sa le schimbati pe actualele(sunt intre <div id="dock"> si inchiderea sa[ </div> ])

Am adaugat denumiri ale elementelor pentru a va fi mai usor sa editati template-ul.

SeaGreen Template 48px-e10***V-as ruga sa nu scoateti copyright-ul(Designed by darkspectre) din bun simt si respect pentru munca altuia.
Chiar daca va creati propriul design,structura html si css ramane,structura creata integral de mine.


Daca aveti nelamuriri postati in acest topic.[
TeMciuC.
TeMciuC.
Membru
Membru

Mesaje : 367
Data de inscriere : 11/10/2011
Varsta : 30
Localizare : Moldova / Vadul lui Voda
Puncte : 1055
Reputatie : -2

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum